Ποδόσφαιρο

Το περιστατικό Samir Nasri και Jamie Vardy Headbutt έχει το Twitter στο Splits και δεν μπορούμε να πάρουμε αρκετό

Μέσα σε μια απογοητευτική σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ, η Λέστερ Σίτι ανέκτησε την πολύ χαμένη ετικέτα των «ηρώων» ενώ συνεχίζει το παραμύθι του στο Champions League. Ο θρίαμβός τους στο 2ο δευτερόλεπτο πάνω από τη Σεβίλλη σίγουρα κάνει τις προσπάθειες της σεζόν τους να φαίνονται αξιόλογες.

Ένα προημιτελικό σημείο στο Champions League είναι δικό τους, και ενώ η συμβατική σοφία δεν προέβλεπε ότι όταν ισοπαλία αυτή η ισοπαλία, οι Foxes αψηφούν τέτοια σοφία μπροστά σε ένα πλήθος εντός έδρας που πρέπει να πίστευε ότι είχαν ήδη δει τα πάντα.

Όταν οι μάρκες πέφτουν και προσπαθείτε να επιστρέψετε σε έναν αγώνα, υπάρχουν ορισμένοι τύποι παικτών που ανεβαίνουν στην περίσταση. Μπορούν να σηκώσουν τις ομάδες τους από το λαιμό και να τις σύρουν πίσω σε αγώνες, συχνά μέσω των τεράστιων δυνάμεων της θέλησης και της αποφασιστικότητας.

Και, δυστυχώς, για τη Σεβίλλη, υπάρχουν παίκτες όπως ο Samir Nasri.

Ο Nasri, ο οποίος προσχώρησε στη Σεβίλλη με δάνειο από την Μάντσεστερ Σίτι το περασμένο καλοκαίρι, ήταν εξαιρετικός για την πλευρά του, έως ότου κέρδισε ανόητα τον εαυτό του με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Vardy, με 15 λεπτά να απομένουν στον αγώνα.

πώς να φτιάξετε φωτιά με πυρόλιθο

Η Σεβίλλη ήταν 0-2 εκείνη τη στιγμή, αλλά σίγουρα δεν ήταν εκτός του διαγωνισμού. Πράγματι, εάν ο Steven N'Zonzi σημείωσε από το πέναλτι πέντε λεπτά αργότερα, ο αγώνας θα είχε περάσει στην παράταση. Οι φιλοξενούμενοι έπρεπε να παραμείνουν συνθετικοί με 15 λεπτά ακόμα για να παίξουν, αλλά ο πρώην άντρας της Άρσεναλ είδε την κόκκινη ομίχλη και κόστισε την πλευρά του.

Ο Nasri ήταν απολύτως σκανδαλισμένος στα κοινωνικά μέσα για την ανόητη συμπεριφορά του και κατανοητό. Και, ο Βάρντι δεν έφυγε από την κριτική από τους οπαδούς για το ρόλο του στη φιλονικία. Όπως υποδηλώνουν οι επαναλήψεις, ο Vardy έκανε ένα γεύμα από την επαφή και μόλις τον άγγιξε.